تزریق بوتاکس برای خاصیت های درمانی

بهترین روش دوخت توربان در خانه

همیشه عده‌ای هستند که دوست دارند در پوشش خور از هنر دست خود استفاده نمایند. می‌تواند برای بانوان جذاب باشند که موهای خود را با وسیله‌ای بپوشانند که ساخته دست خودشان است. البته عزیزانی هم هستند که دوست دارند از این راه درآمدی هم داشته باشند.پس بدون معطلی برویم سراغ آموزش دوخت توربان و نکات آن را بیاموزیم. سعی کرده‌ایم بهترین آموزش‌ها را جمع‌آوری کنیم که شما یک منبع مناسب برای این کار داشته باشید.

شما آموزش دوخت توربان مجلسی و آموزش دوخت توربان عروس را فرا خواهید گرفت.

آموزش دوخت توربان لمه

ک کارشناس هنری در توضیحات خود گفت: برای دوخت توربان می‌توان از پارچه لمه، ریون و یا مخمل کش استفاده کرد و در مرحله ابتدایی باید دور سر شخص را اندازه گیری کرد.

 برای دوخت این توربان به یک مستطیل ۷۴ *۵۸ سانتی متری نیاز می باشد.(می توان از سایزهای داده شده برای تمام سایز ها استفاده کرد اما برای کودک و سایز های کوچک بهتر است اندازه گیری شود.

پارچه را دولا کرده(طوری که روی پارچه به سمت ما باشد) و در عرض پارچه ۳۷ سانتی متر و در طول ۵۸ سانتی متر جدا شود.

همانطور که پارچه روی دولای بسته قرار دارد مجدد پارچه را تا زده تا دو لای بسته ها مجدد روی هم قرار بگیرند.سپس در گوشه روی ۴ لای باز یک هلال به دو سمت کشیده شده و برش داده شود.

حال پارچه از حالت چهارلا مجدد به حالت دو لا باز گردانده شده و پارچه باز شود . اگر قرار است با دست دوخته شود دور تا دور هلال پارچه که در دو لای باز قرار گرفته است سنجاق زده شود اگر هم با چرخ قرار است دوخت انجام شود دور تا دور کار سر دوز یا با چرخ ساده، دوخت زیگ زاگ انجام شود.

حال با نخ دور تا دور کار را از یک سمت دولای بسته تا سمت دیگر (نیم هلال) را کوک زده ونخ جمع شود تا پارچه کاملا جمع شده و دوسمت پارچه به هم برسد سپس با همان نخ هم رنگ پارچه دو طرف کلاه به هم متصل و فیکس شود.

در این حالت وسط این دو طرف که دوخت شد باز می ماند که می شود هم به طور کامل به هم وصل شود یا ار قرار است که پاپیون روی آن قرار به طور ثابت قرار بگیرد ،می تواند به هم دوخت نشده و آزاد باشد زیرا توسط پاپیون پوشانده می شود.

دوخت نوار

یک پارچه به ابعاد ۲۰*۱۰ سانتی متر

پارچه از پشت در عرض تا خورده و دوخت زده شود.هنگامی که به رو برگردانده می شود باید توجه شود که درز و قسمت که دوخته شده است در وسط پشت قرار گیرد تا دیده نشود.

دوخت پاپیون

دو تکه پارچه به ابعاد ۱۷ *۱۲ سانتی متر روی هم قرار بگیرد، طوریکه روی پارچه به سمت داخل و به روی هم باشد.سپس دور تا دور کاراز پشت دوخت زده شود. به گونه ای که حدود ۳ سانتی متر آزاد باشد و دوخته نشود تا از این ناحیه پارچه به رو برگردانده شود سپس بعد از آنکه به رو برگردانده شد قسمت که باز مانده و دوخته نشده است با دست کوک زده شود تا درز کاملا بسته شود.

حال وسط مستطیل را با دست جمع کرده و دو طرف ضلع بزرگتر را به هم رسانده و کوک زده شود تا پاپیون فیکس گردد.

حالا نوار روی کلاه گذاشته شود به طوری که لب به لب با لبه ی دوخته شده در وسط جلو باشد تا زیر آن دیده نشود(همان قسمت که در دو طرف کلاه دوختت زده شده بود و وسط آن باز بود.) سپس پاپیون در وسط آن قرار داده شود (اگر می خواهید فیکس شود به هم کوک زده شود وگرنه آزاد باشد).

طرف دیگر نوار در زیر کلاه رفته و مجدد کوک زده شود.

پاپیون می تواند آزاد باشد و در صورت لزوم داخل نوار قرار بگیرد.

[ بازدید : 5 ]

[ جمعه 29 مهر 1401 ] 12:53 ] [ بهار ]

[ ]

ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]